English Bulgarian Czech French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Hungarian

Hiba
  • Hiba történt a hírcsatorna adatainak betöltésekor.
VVEB Házibajnokság E-mail

Tisztelt Sporttársak!

Soha nem látott ekkora mezőnyt a VVEB közönsége Házi Bajnokságon. Összesen 12 hajóegység indult, különböző hajóosztályokban, az optimisttől, a laseren keresztül a Sudár Regattáig.

Dévényi Gyula pl. a saját kezüleg felújított kalózt vetette be a siker érdekében. Holovits Csaba 2 személyes Laser-el próbálkozott, ami a Yardstick megállapításnál egy kis fejtörést okozott.

A gyenge É-K-i szélben 2 futamot sikerült lebonyolítani. Az első helyet (Ys korrekció után) Durbák Marci szerezte meg Optimistben . Marcit még a sárga Friendship legénysége sem tudta megállítani, akik a vitorlázásban eddig nem ismert kiemeléses módszerrel próbálták megállítani.

Mivel Marci nem az egyesület versenyzője, a Bajnoki Kupára ismét Gömöry Ági(Laser) neve került fel. 2. helyen Csiszér Csaba (Laser), 3. helyen a Bezeréti Miki kormányozta Pontilla (Sugár Regatta) került, legénysége Osváth Márton,

A verseny és a díjkiosztó után Hidasi Laci kiváló pásztor tarhonyájával csillapítottuk éhségünket.

Köszönjük a részvételt, és kitartás jövő tavaszig.

Nanszák György

Módosítás dátuma: 2009. október 13. kedd, 13:32

Csillaghajó OB 2009 E-mail

Csillaghajó OB 2009

Az idén a Sprtacus Vitorlás Egylet rendezte az országos bajnokságot, de nem a hazai pályán, Földváron, hanem új helyszínen, Zánkán.

Nagyon szívélyes fogadtatásban volt része mind a versenyzőknek, mind a rendezőknek a hajdani Úttörőváros kikötőjében, igaz, hogy a csillaghajók számára szükséges daru nem állt rendelkezésre. Az Osztályszövetség kérésére a futamok három versenynapon kerültek lebonyolításra. Pénteken és szombaton 3-3, vasárnap pedig egy futam megrendezésére került sor.

Az őszi napokra jellemző reggeli közepes Keleti szelek délre elálltak, mindig az első rajtnál volt a legerősebb. Pénteken a második-harmadik futamra egy parti pihenőt követő Déli szélben került sor, a befutó pedig közvetlenül napnyugta után volt.
A szombati versenyekre a leálló és elforduló K-i szél volt a jellemző, vasárnap ugyancsak, de akkor az egy futamra bőven elég volt a szél.
A bajnokságot az idén csillaghajóba átült Litkey Árpád-Nagy Ákos nyerte a THE szineiben,

második helyen Holovits Huba a VVEB és Komm András, a FYC versenyzője végzett,

harmadik Tenke Tibor és Dr Tenke Péter, a Spartacus párosa lett.
A versenyen 4 hajóban is képviseltette magát egyesületünk.

• Bezeréti Miki, a Martin Viktor (Matlák SE) kormányozta hajóban 4. helyen,
  • Holovits Tamás Erdélyi Péter a 8. helyen,
  • Gömöry Ágnes Durbák Zsolt a 11. helyen végzett a 15 induló közül.

Végeredmény itt

Képek a versenyről itt

Gratulálok minden résztvevőnek!

Módosítás dátuma: 2009. szeptember 22. kedd, 13:46

E-mail

Fixüléses 10 evezős OB

A Fixüléses 10 evezős OB, az ideén is a felkészülés megkoronázása volt.

Már pénteken gyűltek a sátrak a telep mellett kijelölt helyen. Szombaton remek, evezésre alkalmas idő fogadta a 35 nevezett csapatot. A jó szervezésnek, előkészítésnek köszönhetően terv szerint megkezdődtek a futamok.

Szinte minden futam, előfutam óriási izgalmakat, szoros befutókat hozott. Egy-két esetben a jól felkészült zsűri-nek közbe kellett avatkoznia, de úgy érezzük nem szándékosság, inkább a kormányosok rutintalansága okozta a pálya elhagyását. (A 10,5 m-es hajók kormányzása nem egyszerű feladat, hiszen a kormánylapát kicsi, esetleg a két oldal nem egyszerre, egyformán húz, és nem beszéltünk a szélről, hullámzásról.)

A Vízisport és Vitorlás Egyesület csapatai remekül helytálltak a versenyen, hiszen évtizedek óta versenyzőket nevelő egyesületekkel kellett felvenni az "evezőlapátokat"

Köszönöm mindenkinek aki segítségünkre volt a verseny megszervezésében. Szeretném megköszönni a csapatoknak a felkészülést, a kitartó munkát, a részvételt.

Szörf szakosztály alakult a VVEB-ben E-mail

Mint ahogyan azt mindannyian tudjátok, eddig is volt szörfös élet a klubban, 2008 őszétől azonban hivatalosan is megalapult a VVEB szörf szakosztálya azzal, hogy a Magyar Szörf Szövetség felvette az egyesületet tagjai közé. Célunk 2009-ben nem kevesebb, minthogy bajnoki fordulót rendezzünk, és azon saját versenyzőt indítsunk. A földvári forfduló tervezett időpontja 2009. július 4-5. lesz.

Módosítás dátuma: 2009. május 29. péntek, 20:15